Müşteri Hizmetleri : 0232 388 30 33

Alaçatı Ot ve Hediyelik Eşya Festivali

Konaklama :

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Detaylarda...

Ulaşım Şekli : Otobüs

Ayrıntılı bilgi için 0506 347 62 51

Kişi Başı : 44,99 'dan Başlayan Fiyatlarla..

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

REZERVASYON : 0 232 388 30 33 - 0 506 347 62 51

İzmir Çıkışlı 8.Alaçatı Ot Festivali - 8 / 9 Nisan 2017 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar İzmir'den servislerimiz olacaktır !

Çeşme Belediyesinin düzenlediği Otların Rüzgarlı Öyküsü 8'nci Alaçatı Ot Festivalinin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Ülkenin en prestijli festivallerinden olan, yerli yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören etkinliğe bir çok şehirden ziyaretçi katılacağı bildirildi !

Sizde İzmir'den bizimle Festivale Katılmak İstermisiniz ?

Dopdolu bir program sizleri bekliyor ! Detaylar ve Fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Sabah 08:00 da belirlenen noktalardan sizleri alıyoruz. Çeşme eski yol üzerinden yolculuğumuza başlayıp GERMİYAN köyüne ulaşıyoruz. Burada Yaşar Babanın Çiftliği Germiyan Köyünde serpme köy kahvaltımız ekstra olarak alıyoruz. Çiftlik içerisinde birçok kümes hayvanı mevcut. At binmek ve safari yapmak isteyen misafirlerimiz yapabilirler. GERMİYAN köy gezimizi yapıyoruz sonrasında Ege nin en güzel yerlerinden biri olan ALAÇATI ya doğru yola çıkıyoruz. Kumsalı, limanları ve sert rüzgarıyla ünlü İzmir'in incisi, masmavi deniziyle ve rüzgar gülleriyle karşımızda Alaçatı... Rumlar zamanında bağları ve şaraplarıyla tanınan Alaçatı da Ege mutfağının tüm lezzetleri bir arada. Alaçatı ya geldikten sonra bu sene 8.si yapılacak olan Ot Festivaline katılıyoruz.

 

Ot Festivalinden kısaca bahsedecek olursak; Kanuni Sultan Süleyman döneminde Rodos seferine hazırlık amacıyla yaptırılan Sığacık Kalesi ve Kale avlusunda oluşturulan köy pazarında Seferihisar'ın köylerinden gelen çiftçilerin bahçelerinde ürettikleri ürünlerin satılmasıyla geçmişten günümüze kadar devam etmiştir. Festival, festival korteji yürüyüşüyle başlıyor. Yürüyüşte yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatı lı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7'den 70'e tüm Alaçatı lılar ve konuklar yer alacak. Kortej yürüyüşünün ardından Pazaryeri Meydanında klasik müzik grubu festival konseri verecek.

 

Festival boyunca bol bol fotoğraf çekip, bu güzel anların ölümsüzleştirebilir ve aynı zamanda Festivalde hazırlanmış birbirinden lezzetli, sağlıklı ot yemeklerini de tadabilirsiniz. Vermiş olduğumuz serbest zamandan sonra ÇEŞME ye geçiyoruz. Burda ÇEŞME KALESİ ni geziyoruz. Çeşme'nin en çok ziyaret edilen tarihi eseri II.Beyazıt ın yaptırdığı kale bugün müze olarak kullanılmaktadır. Kalenin ilk inşaatı tam deniz kıyısına yapılmıştır. Ancak sonraki yıllarda denizin doldurulması sonucu bugünkü konumunu almıştır.

 

Çeşme turumuzdan sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Akşam saatlerinde İzmir de oluyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM

* ACENTE REFAKATİ

* SEYAHAT SİGORTASI

* REHBERLİK HİZMETLERİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* SABAH KAHVALTISI
TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

Ksk Anıt 07:45

Bornova Metro 08:00

Üçyol Metro : 08:15

Üçkuyular Meydan : 08:30
EK BİLGİLERGeziPort Turizm, izmir günlük turlar, izmir çıkışlı günübirlik turlar, alaçatı turları, alaçatı ot festivali izmirden tur, alaçatı ot festivali izmir servis, alaçatı ot festivali turları, günübirlik alaçatı ot festival turu, alaçatı çeşme turları, germiyan köyü turui germiyan köyü alaçatı turu, çeşme, izmir günlük tur, izmir çıkışlı ayvalık tekne turu, izmir çıkışlı çeşme tekne turu, izmir adaland turu, adaland turları, izmir günlük tur, şirince turları, izmir şirince turları, izmir çanakkale turları, ayvalık kazdağları turu, bozdağ turu, gümüldür aquapark, yalı castle aquapark, gümüldür aquapark turu, kuşadası adaland turu, ödemeiş bozdağ turu, ayvalık cunda adası turu, kazdağları turu,çanakkale turları izmir, şirince turları izmir, ucuz şirince turları, uygun çanakkale turu, izmir çıkışlı çanakkale turları, izmir çıkışlı şirince turları, herhaftasonu şirince turları, şirince turları 2014, çanakkale şehitlik ziyareti, kaz dağları hasan boğuldu turu, bozdağ turları, herhaftasonu bozdağ turları, uludağ kayak turu, uludağ turları,bergama ayvalık turları, kazdağları turları, izmir ucuz tatil fırsatı, kemalpaşa nazarköy turu, kemalpaşa kımız at çiftliği turu, konaklamalı bursa uludağ tur, konaklamalı çanakkale tur, izmir çıkışlı, pamukkale turu, konaklamalı pamukkale turları, okul turları, uygun fiyatlı okul turları, öğrencilere uygun turlar, ucuz günlük turlar, konya turları , kapadokya turları, kapadokya peri bacaları turları, izmirden kapadokya turları, yılbaşı turları, yılbaşı balosu, ucuz yılbaşı tatili, istanbul turları, konaklamalı istanbul turları, istanbul adalar turu, istanbul, izmir, şirince, kuşadası, çeşme, konya, bursa, kapadokya...